Нек. орг. Український фонд соціальних інвестицій 

Киев

Сферы деятельности

Общественная деятельность, партии, благотворительность, НКО

Государственные организации

Я хочу тут работать
×

Нек. орг. Український фонд соціальних інвестицій 

Український фонд соціальних інвестицій (УФСІ) є неприбутковою організацією, що створена з метою підтримки найменш соціально захищених верств населення, а також ініціатив територіальних громад і громадських організацій (Постанова Кабінету Міністрів України від 28.04.2000 №740).

Аналогічні фонди працюють у багатьох країнах світу. Перший фонд соціальних інвестицій був створений на початку 80-х років 20 ст. у Болівії. Сьогодні такі фонди успішно працюють у більш ніж 60 країнах світу.

Ідея заснування фонду соціальних інвестицій в Україні виникла ще в 1998 році. Фахівці Мінпраці, Мінекономіки, Мін’юсту, Кабміну, Адміністрації Президента України, Верховної Ради України спільно з експертами Світового банку розробили концепцію діяльності УФСІ.

Тоді було вирішено, що пріоритетом фонду має стати сприяння вирішенню пріоритетних соціальних проблем громад і вразливих груп населення, підтримка місцевих ініціатив з метою пом'якшення бідності і запобігання соціальної ізоляції.

Діяльність фонду розпочалась у 2000 році з реалізації пілотної фази спільного Проекту Уряду України і Світового Банку "Фонд соціальних інвестицій", який став першим маcштабним проектом у сфері соціальних послуг України. Цей проект успішно завершився у 2008 році.

Загалом на рахунку УФСІ наразі 8 масштабних проектів, у рамках яких по всій території України реалізовано понад 1000 мікропроектів на рівні місцевих громад. Ці мікропроекти спрямовані на відновлення або покращення базових соціальних послуг, на створення інноваційних соціальних послуг для вразливих груп населення. Крім того, проведено велику кількість навчальних і консультаційних заходів, конференцій та семінарів, спрямованих на розвиток потенціалу місцевих громад та представників органів влади.

Згідно Постанови Кабміну від 28.04.2000 №740 діяльність УФСІ може фінансуватися за рахунок коштів донорів, благодійних внесків та інших джерел, не заборонених законодавством України.

Донорами УФСІ у різні роки був Світовий банк, Європейський Союз, Уряд Німеччини (KfW), Уряд Великої Британії (DFID), Уряд Швеції (Sida), Уряд Японії (JSDF), Фонд імені Чарльза Стюарта Мотта, Канадське агентство міжнародного розвитку, Міжнародний фонд «Відродження», Програма розвитку ООН.